Полтавщину відвідав Вадим Карасьов

Полтавщину відвідав Вадим Карасьов

27 вересня на Полтавщині перебував один з Лідерів Єдиного Центру, відомий політолог Вадим Карасьов

Новинавсі друкуватиДрукувати

Лубенські єдиноцентристи - за  дванадцятирічну середню освіту
2010-02-22 11:03:00

Лубенські єдиноцентристи - за дванадцятирічну середню освіту

Педагоги - члени Єдиного Центру Лубен - заявляють про позитивні переваги дванадцятирічної форми освіти у школах й схвально ставляться до рішення парламентарів не повертатися до колишнього десятирічки.

 Багато працівників освіти Лубнів були стурбовані заявами політиків щодо повернення до 10-річного терміну навчання у школах, розповідає керівник Лубенського окружного секретаріату Полтавської обласної організації Партії Світлана Ткалун.

 

"Не менше занепокоєння у педагогів викликає і перспектива втратити робоче місце, не говорячи вже про те, що  півтора мільярди гривень, що були витрачено на друк підручників можуть бути "викинутими на вітер", тоді як заміна книжок, відповідними новим програмам буде коштувати ще дорожче",- заявляє педагог - єдиноцентрист. За її словами, дуже багато лубенських педагогів схвально оцінили позицію Верховної Ради у частині відмови скоротити термін навчання дітей у загальноосвітніх навчальних закладах до 10 років. Крім того, парламент відмовився перерозподіляти години навчання та встановити, що навчання в школах діти починатимуть із семи років.

 

"Очевидним є й те, що реформи слід проводити послідовно, подумавши передусім про учнів, які вже втомилися від частих експериментів, і наповнювати освіту високоякісними знаннями, а не кількісними нововведеннями,- зауважує член Єдиного Центру Світлана Пилипенко, учитель ЗОШ №7 м.Лубен. Адже, як відомо мені з розмов з освітянами міста, колишня думка щодо недодоцільності дванадцятирічної форми навчання сьогодні змінилася - цей перехід дав змогу розвантажити навчальний процесс (перехід на п’ятиденку ), школярі мають більше часу для захоплень та спорту, а старшокласники отримають можливість профільної підготовки, для кращого опанування предметів, які допоможуть якісно і ґрунтовно підготуватись до вступу у ВНЗ. До того ж в Україні ще не було жодного випуску за 12-річною системою. Отже, судити про її доцільність або недоцільність ще зарано".
      


«Модель 12-річної школи відповідає загальноприйнятим у світі термінам здобуття середньої освіти та зумовлена входженням України у світовий освітній простір. 12-річна школа — економічно доцільна й ефективна форма зайнятості молоді  17-18 річного віку, яка в умовах конкуренції на ринку праці далеко не завжди може знайти роботу», — переконаний член Партії, голова загальношкільного батьківського комітету Лубен Дмитро Жадовець.

 

Єдиноцентрист Ігор Павельчук, батько трьох дітей, зауважує, що крім усього іншого, 12-річна система освіти автоматично ставить наших учнів на один рівень з європейськими, дозволяє бути повноправними учасниками Болонського процесу і користуватись у майбутньому мобільними можливостями, які цим процесом передбачені. 
 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"